Latvijas Influenceru un Blogeru Asociācijas ĒTIKAS KODEKSS

Vispārējie principi

1.1. Satura autoriem ir  tiesības netraucēti palikt pie saviem uzskatiem, saņemt un izplatīt informāciju un idejas ar jebkuriem līdzekļiem neatkarīgi no valstu robežām.

1.2. Izpaužot savu vārda brīvību satura autors neaizskar citas personas godu un cieņu, kā arī ievēro diskriminācijas un naida kurināšanas aizliegumu.

Satura autora uzdevumi

2.1. Satura autora uzdevums ir sniegt sabiedrībai patiesu un pārbaudītu informāciju.

2.2. Faktu izklāstam satura autora veidotajā saturā jābūt objektīvam, skaidram, bez falsifikācijas vai maldināšanas.

2.3. Satura autors ir atbildīgs par to, lai paustā informācija iepriekš ir pārbaudīta un atbilst patiesībai, ja gadījumā satura autora sniegtā informācija izrādās nepatiesa, viņam ir pienākums, par to informēt un labot informāciju uz patiesu.

2.4. Satura autors pauž informāciju, kas atbilst viņa vērtībām.

2.5. Satura autoram izmantojot citas personas veidotu materiālu ir jāpievieno atsauce uz autoru un avotu, kur var iepazīties ar oriģinālo informāciju.

2.6. Satura autoram ir ieteicams norādīt atsauces, ja informācija ir ievietota trešās persona uzdevumā vai ir saņemta atlīdzība par to. (Piemēram:   #reklāma,  #sadarbība,  #apmaksātasadarība, #dāvana) vai kā savādāk, liekot saprast, ka saturs ir veikts pret atlīdzību, barteri.

2.7. Satura autori var veidot reklāmas un sniegt sabiedrisko attiecību pakalpojumus.

2.8. Sadarbības ietvaros satura autoriem ir jāizvēlas sadarbības, kas atbilst viņu ētikas principiem, tādā veidā popularizējot tikai tos produktus un pakalpojumus, kurus pats satura autors patiesi lieto, nemaldinot savus sekotājus.

2.9. Satura autros ir tiesīgs paust savu individuālo viedokli, pat ja šis viedoklis atšķiras no zīmola vēstītā, jo satura autos jebkurā gadījumā ir neatkarīgs eksperts.

2.10. Satura autors nedrīkst pārveidot / sagrozīt savus statistikas datus (Instagram Insights, Youtube Analytics, Blog Stats, Google Analytics), kurus pieprasa sadarbības partneris.

2.11. Satura autors nedrīkst iesaistīties darbībās, kas jebkādā veidā veicina neīstu sekotāju pirkšanu.

Saturu autoru savstarpējās attiecības.

3.1. Domstarpību gadījumus satura autori risina mierīgā pārrunu ceļā.

3.2. Satura autori atbalsta cits citu un ciena viens otra darbu.

3.3. Satura autori neiesaistās publiskajās nomelnošanās.

Ētikas kodeksa uzraudzības mehānisms

4.1. Iestājoties Latvijas Blogeru un Influenceru asociācijā, satura autors paraksta LVBIA Ētikas kodeksu, tādējādi apliecinot, ka godprātīgi to ievēros.

4.2. LVBIA Ētikas kodekss nav juridiski saistošs, tas ir pašu satura autoru brīvprātīgi pieņemts ētiskās uzvedības normu apkopojums.

4.3. Ētikas kodeksa pārkāpumus izskata LVBIA valde.

cropped-blogeruas21.jpg

 

Mums jau pievienojušies:

 

 

***

Blogeriem un inlfuenceriem:

sūtīt savu pieteikumu asociācijai var uz e-pastu: contact@lvbia.org

img_8034

Zīmoliem, pakalpojumu sniedzējiem un aģentūrām, kas meklē sadarbībai vispiemērotākos blogerus un influencerus, aicinam aizpildīt online pieteikuma anketu. Ailē ‘Project type’ lūgums aizpildīt pēc iespējas precīzāku informāciju par pašu projektu, mērķauditoriju, sadarbības laiku un citu svarīgu informāciju projekta ietvaros.

 

 

 

 

Mūs atbalsta:

 

 

 

 

 

Advertisements